ÜLDINFO
 
Inimese suuõõne tervis on väga oluline osa tema üldorganismi tervisest.

Töötame selle nimel, et koostöös patsiendiga saavutade eesmärk, tema hammaskonna funktsionaalne ja esteetiline terviklikkus.


 
 
Lahtiolekuajad: E - N   9 .00- 18.00

Info ja vastuvõtuaja broneerimine telefonidel:
+372 65 041 60, +372 55 301 45

 

Hea nõu


Vajalik informatsioon, mis arstikabinetis läheb tavaliselt kõrvust mööda.

  - Peale juurekanalite täitmist.
  - Peale hamba eemaldamist.
  - Peale suust eemaldatavate proteeside asetamist.

- Hammas, mille juurekanalid on täidetud võib olla veidi tundlik või valulik. Tavaliselt see möödub paari päevaga, kuid vahel võib võtta aega mõned kuud. Kui hellus paari nädalaga pole möödunud, räägi sellest arstiga. Kontroll röntgenülesvõte tehakse ühe aasta pärast, et kontrollida ravi tulemuslikkust.

- Peale hamba eemaldamist asetatakse haavale steriiline marlitampoon 20 minutiks. Selle aja jooksul tekib verehüüve. Suud loputada pole vaja, sellega loputate vere hüübe alveoolist välja ja haava paranemine aeglustub. Tavaliselt paraneb haav 8-10 päevaga. Kui tuimestus kaob, on haava piirkond hell ja võib isegi valutada. Selle puhul võib tarvitada apteegi käsimüügis saada olevaid valuvaigisteid. Mitte tarvitada aspiriini. See vedeldab verd ja soodustab verejooku tekkimist. Peale hamba eemaldamist ei tohi 2 tunni vältel süüa ega juua. Samal päeval vältida kuumade jookide joomist. Alkoholi pole soovitav tarbida haava paranemiseni. Hambaid harjata nagu tavaliselt, et haav paraneks normaalselt.

- Peale suust eemaldatava proteesi asetamist samal päeval soovitame juua kuumi jooke, et proteesiga paremini kohaneda. Hambaid pesta 2 korda päevas nagu tavaliselt, samas eemaldage protees ja puhastage see nõudepesuvahendiga ning seejärel loputage veega. Kord nädalas soovitame kasutada spetsiaalseid proteesipuhastusvedelikke ja tablette (nt. Corega Tabs.), Et vätida toidu sattumist proteesi alla võib kasutada erinevaid proteesikinnituskeeme.

FIRMAST  |  HEANÕU  |  INIMESED  |  TEENUSED  |  GALERII  |  HINNAD  |  VEEBIPOOD